سندروم افسردگی تعطیلات و راه های درمان آن

به گزارش مجله پزشکی، بسیاری از افراد بعد از تعطیلات دچار افسردگی و کسالت می شوند. این افراد در کار و تحصیل خود نمی توانند تمرکز داشته باشند و دچار افت می شوند. بسیار دیده شده که دانش آموزان بعد از تعطیلات نوروز دچار افت تحصیلی می شوند. طبق تحقیقاتی که صورت گرفته است، به چنین اتفاقی، سندروم افسردگی تعطیلات می گویند. علت چنین افسردگی این است، که انسان به آرامش و سرگرمی و استراحت علاقه دارد و وقتی مدتی در تعطیلات است، به این احساسات وابسته می گردد و برگشتن به روزهای عادی برای او سخت می گردد. این حس زمانی شدت پیدا می نماید که فرد از تعطیلات و سفر خود به خوبی استفاده ننموده باشد و این روزها را با بی برنامگی طی نموده باشد. برای آشنایی با راه های درمان بیماری افسردگی و سندروم افسردگی تعطیلات با خبرنگاران همراه باشید.

سندروم افسردگی تعطیلات و راه های درمان آن

راه های درمان بیماری افسردگی

برای این که با این افسردگی و حالت روحی غلبه کنید، کارهایی که در ادامه آمده است را رعایت کنید: اجازه دهید زمان بگذرد و این حالت ها گذرا هستند و بدون دامن زدن به آن ها سریعا حل می شوند. هیچ وقت بعد از تعطیلات در پی اهداف و کارهای بزرگ نباشید، برنامه ریزی های کوچک انجام دهید. ممکن است در سفری که داشته اید، خرج بسیاری نموده باشید و از نظر مالی کمی به عقب افتاده اید، با خود فکر کنید این هزینه صرف استراحت و آرامش تان شده است و صرف مسائل بی فایده نشده است و برای جبران آن برنامه ریزی کنید. بعد از بازگشت از سفری که به شهری بارانی داشته اید، حتما در معرض نور خورشید قرار بگیرید. مطمئنا بعد از سفر کارهای عقب اقتاده بسیاری خواهید داشت، برای آن ها برنامه ریزی کنید و با خانواده خود در خصوص آن ها صحبت کنید.

درمان سندروم افسردگی تعطیلات

از جمله دیگر راه های غلبه بر سندروم افسردگی تعطیلات آن است که وقتی به سرکار برمی گشت، از خاطرات تجربه های سفر خود برای همکاران و دوستان خود بگویید. همواره این فکر را داشته باشید که شما به سفر می روید تا در روزهای آینده انرژی بیشتری داشته باشید و زندگی و کار خود با با انرژی مثبت بیشتری ادامه دهید. از جمله دلایل این افسردگی تنهایی بعد از تعطیلات است، بهتر است بعد از تعطیلات و سفر، همچنان با دوستان و اطرافیان خود از هر طریقی در ارتباط باشید. بعد از تعطیلات تمام زمان خود را به کار اختصاص ندهید، سعی کنید ساعاتی را برای تفریحات و ورزش اختصاص دهید، حتی پیاده روی نیز تاثیر مثبت و بسزایی در درمان بیماری افسردگی دارد. بعد از تعطیلات سعی کنید غذاهایی که دارای مرغ، لبنیات، نخودفرنگی هستند بهره ببرید، این مواد غذایی دارای تریپتوفان هستند که سروتونین، هورمون خوشحالی، بدن را افزایش می دهند. بعد از تعطیلات سال نو، برای خود برنامه ریزی هایی برای ادامه سال داشته باشد و با ذوق و اشتیاق به زندگی خود ادامه دهید.

منبع: همگردی
انتشار: 6 بهمن 1401 بروزرسانی: 6 بهمن 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1610

به "سندروم افسردگی تعطیلات و راه های درمان آن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندروم افسردگی تعطیلات و راه های درمان آن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید