سیگنال جدید وزیر اقتصاد به سهامداران ، برنامه مدون برای بورس داریم

به گزارش مجله پزشکی، به گزارش خبرنگاران، لحظاتی پیش درحالی که شاخص بازار سهام تا این لحظه حدود چهار درصد دیگر افت را ثبت کرده است، فرهاد دژپسند، وزیر اقتصاد گفته است: برنامه مدون تا خاتمه سال، برای بازار سرمایه داریم.

سیگنال جدید وزیر اقتصاد به سهامداران ، برنامه مدون برای بورس داریم

وی اضافه کرد: هموطنانی که در بازار سرمایه فعال هستند، بازار سرمایه را یک امر کوتاه مدت نبینند.

فرهاد دژپسند وزیر امور مالی و دارایی در حاشیه جلسه هیات وزیران با اشاره ویژگی های بازار سرمایه اظهار کرد: ذات بازار سرمایه ریسکی است یعنی دارای یک فرایند ثابت و تضمین شده نیست؛ در این شرایط وقتی کسی می خواهد در بازار سرمایه فعالیت کند باید این نکات را در نظر داشته باشد.

دژپسند اضافه کرد: بازار سرمایه به گونه ای است که سهام برخی شرکت ها نوسان دارد؛ مثلا در دوره تشکیل مجامع ترتیباتی حاکم است که ممکن است بر سهام شرکت ها اثر بگذارد. تحولات بین المللی و تحولات بازارها و متغیرهای جایگزین نیز می توانند بر بازار سرمایه تاثیر گذار باشند.

وزیر اقتصاد بر تاکید بر اینکه پاسخ این پرسش که آنهایی که به بازار سرمایه ورود کرده اند، بمانند یا بفرایند، کلی نیست، گفت: فعالان بازار سرمایه و بویژه کسانی که اخیراً وارد بازار سرمایه شده اند باید دقیقا محاسبه کنند که سهام فلان شرکت که طبق اقتضائات و محاسبات نباید کاهش پیدا می کرده است، باید با صبر برخورد کنند، از طرفی اگر سهام شرکتی که طبق محاسبات نباید افزایش می یافته و اصلاح شده، باید اصلاح آن را بپذیرند؛ بنابراین این نوسانات بستگی به شرکت، صورت های مالی آن و فرایند تحولات بین المللی آن صنعت دارد.

وی شرح داد: دولت همچنان قائل به این است که بازار سرمایه باید مورد توجه باشد و تقویت شود.

دژپسند در پاسخ به پرسشی درباره تأخیر در پرداخت پول سهامداران عدالتی که 30 درصد از سهام خود را فروخته اند و پرسش دیگری درباره علت عدم انتقال سهام عدالت به سبد سهام سهامداران گفت: این کار توسط کارگزاری ها انجام می شود اما اگر هرکسی نسبت به سهام عدالت اعتراضی دارد طبق سامانه هایی که اعلام کردیم که دادیم شکایت کنند و تا به امروز برخوردهایی انجام گرفته است و بخشی از مسائل اصلاح شده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه سهام عدالت، سهام شرکت های بسیار خوبی است اظهار کرد: بر همین اساس خواهش من از سهامداران سهام عدالت این است که گرفتار هیجانات بازر نشوند، چراکه سهام عدالت ارزنده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره فضاسازی برخی رسانه های فارسی زبان خارجی درخصوص توصیه به مردم برای خروج از بورس، گفت: قرار نیست سرنوشت ما را آنها تعیین کنند، بلکه فعالان بازار سرمایه در کشور قدرت تحلیل دارند. امروز دوره های آموزشی زیادی برای بازار سرمایه برگزار می شود و کارگزاری ها نیز در این زمینه ورود کرده اند. از طرفی با صداوسیما وارد مذاکره شدیم که یک شبکه خاصی را تعیین کنیم که چند ساعت در روز بتوانیم آموزش ها در این خصوص ارائه دهیم. سازمان بورس در این ارتباط جلساتی با صداوسیما داشته است.

دژپسند در سرانجام تاکید کرد: تمام فعالان بازار سرمایه که تازه وارد بازار شده اند حتما مشاوره بگیرند و به حرف های شبکه های دیگر اتکا نکنند.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 585

به "سیگنال جدید وزیر اقتصاد به سهامداران ، برنامه مدون برای بورس داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیگنال جدید وزیر اقتصاد به سهامداران ، برنامه مدون برای بورس داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید