شکایت کارگران زن فیلیپینی از یک شاهزاده سعودی به جرم برده داری

به گزارش مجله پزشکی، دادستان عمومی فرانسه از تحقیقات در مورد برده داری 7 زن فیلیپینی به وسیله یک شاهزاده سعودی در فرانسه اطلاع داد.

شکایت کارگران زن فیلیپینی از یک شاهزاده سعودی به جرم برده داری

برای دیدن زیباترین کشور جنوبی شرقی آسیا با تور فیلیپین ارزان همراه باشید. و از مانیل شهری زیبا در فیلیپین دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سعودی لیکس، 7 کارگر زن فیلیپینی شکایتی را علیه یک شاهزاده سعودی در خصوص برده داری نوین تنظیم کرد.

دادستان عمومی در شهر نانتره فرانسه بیان کرد که 7 کارگر زن فیلیپینی که متولد 1970 تا 1983 هستند در اکتبر 2018 شکایتی را علیه یکی از اعضای خانواده سلطنتی سعودی تنظیم و آن ها را به بدرفتاری و شکنجه متهم کرد.

دادستانی عمومی در ادامه اضافه نمود: این اتفاقات در سالهای 2008 تا 2015 اتفاق افتاده و این شاهزاده توانسته از فرانسه بگریزد و این اتفاقات در یک آپارتمان شیک در فرانسه اتفاق افتاده است.

دادستانی فرانسه می گوید به سختی توانسته از این 7 زن شهادت بگیرد.

این منبع اضافه نمود که این کارگران در عربستان سعودی برای خدمت به شاهزاده و خانواده اش استخدام شده اند اما آنها در سفرها با شاهزاده ها به کشورهای دیگر می رفتند.

به نوشته روزنامه لو پاریزین، کارگران زن فیلیپینی در اصل برای مراقبت از چهار فرزند شاهزاده و همسرش استخدام شده بودند. اما آنها در طول هفته شبانه روز در اختیار کارفرمای خود بودند.

تحقیقات در خصوص این پرونده به وسیله کمیساریای پلیس نوئی-سور-سن مشترکاً با اداره مبارزه با جرایم سازمان یافته مربوط به مهاجرت غیرقانونی انجام شد.

نیروهای پلیس فرانسه بیان کردند که زمانی که این زنان را در خانه یافته اند از شدت گرسنگی گریه می کردند.

با وجود ادعاهای مقامات آل سعود برای ایجاد اصلاحات در سیستم حمایت اقتصادی، این سیستم نو از خلأهای قانونی و بشردوستانه زیادی رنج می برد.

هفته گذشته هم سازمان بین المللی کار بیان کرد بعد از گذشت 10 سال از شغل اعلام شدن خدمتکاری منازل همچنان تعداد زیادی از خدمتکاران فیلیپینی در عربستان سعودی به شکل غیرانسانی به استثمار و بردگی کشیده شده و مورد تعرض قرار می گیرند.

این سازمان اضافه نمود: اندازه غذایی که مسئولین سعودی برای آنها تهیه می نمایند بسیار ناچیز است به نحوی که کل جیره تهیه شده برای تمامی آنها فقط کفاف 3 یا چهار نفر را می دهد، به این افراد صبح ها یک هات داگ داده می گردد در حالی که نوبت بعدی غذای آنها بین ساعت های 10 تا 11 شب توزیع می گردد.

کارگران فیلیپینی هر روز از مشکل سوء استفاده در عربستان سعودی رنج می برند. آنها نه تنها با مشکل ساده عدم پرداخت روبرو هستند، بلکه خودشان را قربانی تجاوز، آزار جسمی و جنسی می یابند و به این علت فراری هستند و خودشان را در زندان به اسم قربانی اتهامات نادرست می یابند.

آمار تکان دهنده نشان می دهد حدود 200 هزار زن فیلیپینی در خانه های سعودی ها به تحقیرآمیزترین شکل ممکن زندگی می نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1158

به "شکایت کارگران زن فیلیپینی از یک شاهزاده سعودی به جرم برده داری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکایت کارگران زن فیلیپینی از یک شاهزاده سعودی به جرم برده داری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید