طفره وزیر دفاع آمریکا از ارائه آمار درباره تلفات انتقام موشکی ایران

به گزارش مجله پزشکی، وزیر دفاع آمریکا بامداد آدینه از پاسخ به سئوالی درباره آمار تلفات انتقام موشکی ایران طفره رفته است.

طفره وزیر دفاع آمریکا از ارائه آمار درباره تلفات انتقام موشکی ایران

به گزارش گروه بین الملل مجله پزشکی، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا بامداد آدینه (به وقت تهران) از ارائه آمار درباره تلفات انتقام موشکی ایران طفره رفت.

باربارا استار، خبرنگار دفاعی شبکه خبری سی ان ان در توئیتر نوشته یک خبرنگار از اسپر پرسیده چند نفر در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد زخمی شده اند.

به نوشته این خبرنگار، اسپر در پاسخ گفت: من از این ارقام خبر ندارم... این چیزی است که می توانیم اطلاعاتش را برایتان در بیاوریم. اینها نوعاً مسائلی هستند که ما درباره آنها گزارش نمی دهیم.

اسپر، یکی از مقام های دولت ترامپ است که بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد مدعی شده بود هیچ آمریکایی در این حمله کشته یا زخمی نشده است. او و سایر مقام های دولت ترامپ در روزهای گذشته به دلیل پنهان کاری ها و قلب واقعیت ها درباره تلفات حمله ایران تحت فشار قرار گرفته اند.

وزیر دفاع آمریکا هم سعی کرد همانند ترامپ تلفات انتقام موشکی ایران را کوچک نمایی کند. او مدعی شد سربازانی که در عین الاسد زخمی شده اند تحت مداوای سرپایی قرار گرفته اند.

اسپر گفت: تا حد زیادی آنها بیماران سرپایی هستند. بنابراین، اگر واقعاً علاقه دارید می توانیم پیگیری کنیم.

دونالد ترامپ که دولتش به پنهان کاری در مورد تلفات انتقام موشکی ایران رو به رو شده روز سه شنبه مدعی شد که جراحت های سربازان پایگاه عین الاسد جدی نبوده و بعضی از این افراد فقط به سردرد مبتلا شده اند.

سخنان او در حالی مطرح شد که وزارت دفاع آمریکا در روزهای گذشته به صورت تدریجی از ادعاهای اولیه مبنی بر اینکه حمله ایران هیچ تلفاتی به جا نگذاشته فاصله گرفته و از آسیب مغزی ملایم بیش از 11 نظامی آمریکا خبر دادند.

پایگاه دیفنس وان ابتدا گزارش داد که 11 نظامی آمریکا در عین الأسد زخمی شده و به بیمارستان های آمریکا در کویت و آلمان منتقل شده اند. یک سخنگوی پنتاگون چند روز بعد بدون اشاره به رقم دقیق به زخمی شدن شمار بیشتری از نظامیان آمریکا اذعان کرد.

با این حال، پایگاه خبری هیل، نزدیک به کنگره آمریکا نوشته پنتاگون بعد از سخنان دونالد ترامپ فرایند ارائه جزئیات جدید درباره جراحت های سربازان آمریکایی را متوقف نموده است.

پایگاه وزارت دفاع آمریکا متن گفت وگوی مجله پزشکی با مارک اسپر را منتشر نموده که ترجمه آن در زیر آمده است.

منبع: خبرگزاری فارس

انتشار: 21 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 171

به "طفره وزیر دفاع آمریکا از ارائه آمار درباره تلفات انتقام موشکی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طفره وزیر دفاع آمریکا از ارائه آمار درباره تلفات انتقام موشکی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید