معاون الحلبوسی: نخست وزیر عراق قادر به اخراج نظامیان آمریکاست

به گزارش مجله پزشکی، معاون اول رئیس مجلس عراق با تأکید بر لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از این کشور، گفت که این مسئله، وظیفه دولت عراق است.

معاون الحلبوسی: نخست وزیر عراق قادر به اخراج نظامیان آمریکاست

به گزارش گروه بین الملل مجله پزشکی، حسن الکعبی معاون اول محمد الحلبوسی رئیس مجلس عراق تأکید کرد که نظامیان تروریست آمریکایی، حاکمیت عراق را نقض کرده اند.

الکعبی با حضور در برنامه بتوقیت العاصمه (به وقت پایتخت) که از شبکه العهد پخش می شود، گفت که نظامیان اشغالگر آمریکایی، ناقضان حاکمیت عراق هستند و بیرون راندن آنان، وظیفه دولت است.

وی در عین حال شرح داد که مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق می تواند نیروهای خارجی از جمله آمریکایی را از این کشور بیرون براند.

این مسئول عراقی در بخش دیگری از این گفت وگو، به مسئله برگزاری انتخابات زودهنگام در عراق پرداخت و گفت: برگزاری انتخابات زودهنگام و تکمیل قانون آن، از اولویتهای دولت الکاظمی است.

الکعبی با بیان اینکه این مسئله، در صدر اولویتهای دولت الکاظمی قرار گرفته است، خاطر نشان کرد، بر سر جدول مراکز انتخاباتی، اختلافات و مسائل زیادی وجود دارد.

وی در خاتمه تأکید کرد، مجلس باید قانون انتخابات را تکمیل و آن را به تصویب برساند؛ زیرا تصویب قانون، در زمره مسئولیتهای رهبران فراکسیونها نیست.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 421

به "معاون الحلبوسی: نخست وزیر عراق قادر به اخراج نظامیان آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون الحلبوسی: نخست وزیر عراق قادر به اخراج نظامیان آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید