واکنش روسیه به تصمیم اتحادیه اروپا ، روسیه چگونه نفت خود را می فروشد؟

به گزارش مجله پزشکی، بلومبرگ نیوز گزارش کرد روسیه سرگرم آنالیز معین کف قیمت برای فروش نفت خود در بازار جهانی در واکنش به سقف قیمت است که از سوی کشورهای گروه هفت برای فروش نفت این کشور معین شده است.

واکنش روسیه به تصمیم اتحادیه اروپا ، روسیه چگونه نفت خود را می فروشد؟

به گزارش خبرنگاران، بلومبرگ به نقل از دو منبع مطلع نوشت: مسکو در حال آنالیز معین یک قیمت ثابت برای نفت خود یا در نظر گرفتن حداکثر تخفیف در برابر قیمت پایه بازار دنیای، برای فروش نفت است.

کشورهای اتحادیه اروپا که به مدت چند دهه خریداران اصلی نفت روسیه بودند، از پنجم دسامبر تحت تحریمی که به وسیله این بلوک تصویب شده است، خرید نفت روسیه از بنادر دریایی را متوقف می نمایند. بعلاوه کشورهای گروه هفت، استرالیا و 27 کشور عضو اتحادیه اروپا، سقف قیمت 60 در هر بشکه را برای نفت روسیه معین کردند.

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه اواخر روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: نفت روسیه پس از تحریم ها همچنان از تقاضای بالایی برخوردار است.

طبق گزارش خبرگزاری اینترفکس، نواک گفت: مصرف دنیای و رشد مالی در دنیا باید با منابع انرژی تامین گردد. نفت چندان زیادی در دنیا نیست و نفت روسیه همیشه وجود داشته و مورد تقاضا خواهد بود.

معاون نخست وزیر روسیه گفت: بله زنجیره تامین تغییر خواهد نمود. با این حال، ما هیچ تراژدی در این موضوع نمی بینیم. روسیه ممکن است فراوری نفت خود را در پرتو ابهامات کاهش دهد. با این حال تصور نمی کنم حجم این کاهش خیلی بزرگ باشد. اما چنین چیزی را منتفی نمی کنیم. با این حال، ما هر آنچه در توان داریم انجام می دهیم تا نسبت به تثبیت شرایط مطمئن شویم.

نواک اظهار کرد: فراوری نفت و میعانات گازی روسیه از ژانویه تا نوامبر، 2.2 درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد نموده و به 488 میلیون تن رسیده است. طبق محاسبات رویترز، فراوری نفت و میعانات گازی روسیه از ژانویه تا نوامبر به 10.91 میلیون بشکه در روز رسید.

بر اساس گزارش رویترز، منابع مطلع در شرکت های نفتی روسیه اظهار کردند فراوری نفت روسیه در پی ممنوعیت اتحادیه اروپا ممکن است به مقدار 500 هزار تا یک میلیون بشکه در روز در اوایل سال 2023 سقوط کند.

روزنامه کامرسانت به نقل از منابع مطلع گزارش کرد فراوری روسیه در نوامبر به 1.486 میلیون تن معادل 10.89 میلیون بشکه در روز رسید که دو درصد در مقایسه با اکتبر افزایش داشته است. فراوری نفت روسیه با ازسرگیری فراوری در پروژه فراساحلی ساخالین 1 تقویت شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 آذر 1401 بروزرسانی: 16 آذر 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1583

به "واکنش روسیه به تصمیم اتحادیه اروپا ، روسیه چگونه نفت خود را می فروشد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به تصمیم اتحادیه اروپا ، روسیه چگونه نفت خود را می فروشد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید