واکنش روسیه به شایعات درباره شرایط جسمانی رهبر کره شمالی

به گزارش مجله پزشکی، هماهنگ کننده گروه دوستی بین پارلمانی روسیه -کره شمالی با اشاره به تماس خود با سفیر این کشور در مسکو گفت: شایعات درباره وخامت شرایط جسمانی کیم جونگ اون تأیید نشده و نباید در نتیجه گیری شتاب کرد.

واکنش روسیه به شایعات درباره شرایط جسمانی رهبر کره شمالی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، کازبک تایزایف هماهنگ کننده گروه دوستی بین مجلسی دومای دولتی روسیه و مجلس کره شمالی خواهان آن شد که در نتیجه گیری درباره شرایط جسمانی کیم جونگ اون عجله به خرج داده نشود.

وی امروز، یکشنبه در تبادل نظر با این خبرگزاری گفت: ما به تازگی با سفیر جدید کره شمالی در مسکو دیدار کردیم، او فردی صالح و حرفه ای است. ما در تماس نزدیک با سفارت این کشور هستیم. من درباره شایعات اخیر هم با او تبادل نظر کردم و هیچ تأییدی درباره وخامت شرایط جسمانی رهبر کره شمالی دریافت نکردم.

علاوه بر این ، این مقام مجلسی ارسال پیغام تلگرامی از طرف حزب کمونیست روسیه برای کیم جونگ اون را تأیید کرد.

وی این مسئله را مورد توجه قرار داد که کره شمالی معمولاً از سوی رسانه های مختلف، هدف شایعات قرار می گیرد؛ به همین دلیل نباید در نتیجه گیری درباره اطلاعات تأیید نشده در رسانه های گروهی شتاب کرد.

این مقام دوما برای کیم جونگ اون آرزوی سلامت و ابراز اطمینان کرد که وی هر چه سریع تر سلامت کامل جسمانی خود را به دست آورد.

به گفته وی، همکاریهای بین مجلسی بین روسیه و کره شمالی همچنان ادامه دارد.

در همین رابطه، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاستجمهوری روسیه نیز امروز در پاسخ به سؤال خبرنگاران اعلام نمود که کرملین نمی داند که اطلاعات منتشره در بعضی رسانهها درباره وخامت حال رهبر کره شمالی صحت دارد یا خیر و برای آگاه شدن از شرایط جسمانی کیم جونگ اون منتظر اخبار رسمی و موثق از پیونگ یانگ خواهد ماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 392

به "واکنش روسیه به شایعات درباره شرایط جسمانی رهبر کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش روسیه به شایعات درباره شرایط جسمانی رهبر کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید