چگونه کد شهاب بگیریم؟

به گزارش مجله پزشکی، افرادی که به دلیل نداشتن کد شهاب، کارت بانکی شان مسدود شده می توانند با مراجعه به بانک و دریافت این کد، مشکل کارت بانکی خود را حل نمایند.

چگونه کد شهاب بگیریم؟

به گزارش خبرنگاران، تعدادی از مهاجران خارجی به ویژه اتباع کشور افغانستان، از هفته گذشته، از دسترسی به خدمات کارت های بانکی خود محروم شدند که بی اطلاعی از این موضوع مشکلاتی را برای این گروه به وجود آورده است.

از این رو افراد با مراجعات پی در پی خود به بانک ها موجب شلوغی بعضی از شعب بانک ها شده اند. این در حالی است که مشتریان بانک ها که با مشکل روبرو شده اند می توانند به بانک مراجعه نمایند و با دریافت کد شهاب، امکان استفاده از کارت بانکی خود را مجدد فراهم نمایند.

لازم به ذکر است، کدشهاب شناسه هویت الکترونیکی بانکی است که برای هر مشتری بانکی یک شناسه هویتی منحصر به فرد توسط سامانه نهاب ایجاد می گردد. براین اساس کد شهاب پل ارتباطی بین سامانه های بانکی و سامانه نهاب است.

سامانه نهاب اطلاعات مشتریان بانکی را در خود نگه می دارد و به سامانه های مجاز، استعلامات مرتبط با مشتری ها را ارائه می دهد. نهاب، به سامانه های ثبت احوال، ثبت شرکت ها، اداره پست، سیستم های نیروی انتظامی و سایر دستگاه های قضایی و دولتی متصل است.

برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شده است که چگونه می توانند کد شهاب دریافت نمایند. دریافت کد شهاب بسیار آسان است. کافی است مشتریان بانک ها به بانکی که در آن حساب خود را افتتاح کردند، مراجعه نمایند و مدارک خود را به بانک ارائه دهند. کد شهاب، شناسه ای 16 رقمی است.

مدارک مورد احتیاج برای صدور کد شهاب

  • نام
  • نام خانوادگی
  • کد ملی
  • شماره شناسنامه
  • آدرس منزل
  • شماره تماس
  • شغل

امکان دریافت آنلاین کد شهاب به صورت آنلاین وجود دارد؟

تا به امروز بعضی از بانک ها اقدام به آنلاین کردن ارائه کد شهاب به صورت آنلاین نموده اند. بر این اساس کافی است افراد به سایت بانک مورد نظر خود مراجعه نمایند و از امکان صدور کد شهاب برای حساب بانکی خود به صورت آنلاین آگاه شوند.

منبع: فرارو
انتشار: 8 اسفند 1399 بروزرسانی: 8 اسفند 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 870

به "چگونه کد شهاب بگیریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه کد شهاب بگیریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید