آلمان خواستار میانجیگری بین چین و آمریکا شد

به گزارش مجله پزشکی، ایرنا نوشت: وزیر خارجه آلمان با اشاره به زیان بار بودن تشدید اختلافات بین آمریکا و چین توصیه کرد که اتحادیه اروپا بین این دو کشور میانجیگری کند.

آلمان خواستار میانجیگری بین چین و آمریکا شد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

در حالی که پیش تر نیز سایه تنشی سنگین بر مناسبات چین و آمریکا سنگینی می کرد، طی ماه های اخیر اختلافات دو کشور بر سر همه گیری کرونا تشدید شده و به مرحله ای رسیده که حتی پکن به واشنگتن هشدار داده جنگ سردی تازه به راه نیاندازد.

با توجه به بالا دریافت تنش، هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان خواستار ایفای نقش میانجی گرانه اروپا برای برطرف اختلافات دو طرف شده است.

ماس امروز (دوشنبه) در گفت وگویی با نشریات گروه رسانه ای فونکه توضیح داد: این به نفع و مصلحت اروپا نیست که اختلافات میان چین و آمریکا به مشاجره ای حل نشدنی تبدیل گردد.

وی اضافه نمود: دنیا نباید به دو بخشی تجزیه گردد که یکی تحت مصالح آمریکاست و دیگری تحت مصالح چین. به باور ماس، این اروپاست که باید در راه مبارزه برای حفظ چندجانبه گرایی گام بردارد.

وزیر خارجه آلمان در این راستا به نقش آلمان اشاره نموده که ریاست ادواری شورای اتحادیه اروپا را از اول ژوئیه(12 خرداد) برعهده خواهد داشت.

او با تاکید بر لزوم برگزاری نشست اتحادیه و چین در ماه سپتامبر(شهریور) یادآور شد: موضوعات بسیار زیادی هستند که اروپا باید بر سر آن ها با چین گفت وگو کند.

ماس گفت: ما می خواهیم چین را موظف کنیم که در جهت رسیدن به اهداف مربوط به مقابله با تغییرات اقلیمی و همچنین در راه برقراری رقابت های دنیای عادلانه قدم بردارد.

وزیر خارجه آلمان در عین حال توضیح داد، اتحادیه اروپا در جریان گفت وگو با چین باید روشن سازد که به اصول و ارزش های مشخصی پایبند است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 411

به "آلمان خواستار میانجیگری بین چین و آمریکا شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان خواستار میانجیگری بین چین و آمریکا شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید