جامعه بین الملل باید اقدامات بشردوستانه لازم را برای ایجاد صلح انجام دهد

به گزارش مجله پزشکی، مدیر برنامه مرکز مدیریت بحران فنلاند در پاسخ به نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بر ضرورت یک اقدام جهانی برای کاهش خسارات و یافتن راه درمانی برای بیماری فراگیر کووید-19 تأکید کرد.

جامعه بین الملل باید اقدامات بشردوستانه لازم را برای ایجاد صلح انجام دهد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ویل برومر مدیر برنامه مرکز مدیریت بحران فنلاند ضمن تشکر از ارسال نامه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ابراز کرد: بیماری فراگیر کووید-19 مستلزم یک اقدام جهانی برای کاهش خسارات و یافتن راه درمانی برای آن است.

همچنین وی خاطرنشان کرد: جامعه بین الملل باید از طریق سازوکارهای مرتبط، اقدامات بشردوستانه لازم را در راستای حفظ نهادهای چندجانبه، توسعه و ایجاد صلح انجام دهد.

برومر با بیان این مطلب که بیماری کووید-19 چالش های بزرگی را ایجاد کرده است، گفت: اما از سوی دیگر علی رغم اختلافات سیاسی می تواند فرصتی مناسب برای همکاری بیشتر جامعه بین الملل باشد.

وی در خاتمه تأکید کرد: بدون شک خاورمیانه برای تحقق آرمان های مردم منطقه برای صلح و رفاه، نیاز به چارچوب های همکاری پیشرفته دارد.

گفتنی است سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی طی نامه ای به رهبران دینی و اجتماعی جهان در تاریخ 24 فروردین ماه 1399 بر ضرورت تشکیل کمیته مشترکی از رهبران ادیان بزرگ الهی و همچنین رؤسای پویش های اجتماعی بزرگ جهان به منظور یافتن راه حل مناسب برای کمک به مردم مظلوم جهان در این شرایط حاد تأکید کرده بود.

خاتمهی پیام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 450

به "جامعه بین الملل باید اقدامات بشردوستانه لازم را برای ایجاد صلح انجام دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جامعه بین الملل باید اقدامات بشردوستانه لازم را برای ایجاد صلح انجام دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید