روسیه در اقدامی متقابل 3 دیپلمات اسلواکی را اخراج کرد

به گزارش مجله پزشکی، وزارت خارجه روسیه در اقدامی متقابل بعد از اخراج 3 دیپلمات روس از اسلواکی در اوایل ماه میلادی جاری، دستور اخراج 3 دیپلمات این کشور را به سفیر براتیسلاوا در مسکو ابلاغ کرد.

روسیه در اقدامی متقابل 3 دیپلمات اسلواکی را اخراج کرد

به گزارش گروه بین ا لملل خبرنگاران، وزارت خارجه روسیه امروز دوشنبه با احضار سفیر اسلواکی، از اخراج 3 دیپلمات این کشور در اقدامی متقابل اطلاع داد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این وزارتخانه اخراج دیپلمات هایش را بی اساس خواند و اعتراض خود را به سفیر اسلواکی ابلاغ کرد.

در بخشی از بیانیه این وزارتخانه با اشاره به اخراج دیپلمات های روسیه، آمده است: این اقدام غیردوستانه با روح گسترش سازنده روابط بین دو کشور مغایر تلقی می گردد. به سفیر ابلاغ شد که مطابق اصل مقابله به مثل، روسیه تصمیم گرفت 3 کارمند دیپلماتیک سفارت اسلواکی در مسکو را اخراج کند.

اوایل آگوست (ماه میلادی جاری) مقامات اسلواکی 3 دیپلمات روسیه را به اتهام جاسوسی، عنصر نامطلوب خوانده و از این کشور اخراج کردند. به دنبال این دستور، این دیپلمات ها و خانواده هایشان اسلواکی را ترک کردند.

پیش از این وزارت خارجه روسیه در واکنش به اخراج دیپلمات هایش گفته بود که پاسخ متناسبی را به اسلواکی خواهد داد.

اسلواکی در جریان ماجرای سرگئی اسکریپال از انگلیس حمایت کرد و سفیر خود را از روسیه فرا خوانده بود. اسلواکی در آن مقطع اعلام نمود سفیر خود را از روسیه فراخوانده تا در مورد نقش ادعایی مسکو در مسمومیت جاسوس روس تبار در انگلیس با وی مشورت هایی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 مهر 1399 بروزرسانی: 25 مهر 1399 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 605

به "روسیه در اقدامی متقابل 3 دیپلمات اسلواکی را اخراج کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه در اقدامی متقابل 3 دیپلمات اسلواکی را اخراج کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید