ملک زاده: سهم اصلی از محصولات کشاورزی به دلالان می رسد خبرنگاران

به گزارش مجله پزشکی، رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی با اذعان به اینکه یک فاصله بسیار زیاد قیمتی از تولید تا مصرف در محصولات کشاورزی وجود دارد، اظهار کرد: مدیریت درست و نظارت در این زمینه وجود ندارد و دلالان سهم اصلی را می برند.

ملک زاده: سهم اصلی از محصولات کشاورزی به دلالان می رسد خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، مصطفی دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان با بیان اینکه بارفروشان با درصد سود کمی بار را تحویل می دهند، از وجود دلالان گفت و بیان کرد: سال گذشته پرتقال را روی درخت دو هزار و 500 تومان قیمت خریداری می کردیم، اما امسال از 5 تا 7 هزار تومان قیمت آن است که متأسفانه دلالان هجوم آوردند و قیمت را تا 10 هزار تومان نیز رساندند.

وی با اشاره به اینکه اتحادیه بارفروشان حلقه واسطه بین کشاورزان و مصرف کنندگان است، اظهار کرد: از کشاورزان عزیز تقاضا کردیم که عرضه را بیشتر کنند و در این راستا شب گذشته 10 هزار تن ورودی پرتقال و دَه هزار تن سیب در میدان تره بار وارد کردیم و هم اکنون پرتقال از 9 الی 12 هزار تومان بر اساس تابلو وفاکتور فروخته شده است.

رئیس اتحادیه بارفروشان یادآوری کرد: به مردم قول داده بودیم از 15 اسفند عرضه را دو برابر کنیم و از امشب عرضه مرکبات از 10 هزار تن به 20 هزار تن افزایش پیدا می کند و به این شکل به قول خود عمل کرده ایم.

وی به تعاونی های روستایی اشاره و عنوان کرد: تعاونی برای این تشکیل شده است که محصولات کشاورزی به جای آن به دلال فروخته شود، بار خود را به تعاونی بدهند و بار خود را مستقیم به میدان ارسال کنند. به جز 5 تا 10 درصد حق العملی که برداشته می شود، بقیه سود آن متعلق به کشاورز محترم است.

محمد شفیع ملک زاده رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی نیز در ادامه با اذعان به اینکه یک فاصله بسیار زیاد قیمتی از تولید تا مصرف در میوه و محصولات کشاورزی وجود دارد، اظهار کرد: متأسفانه نمی خواهیم واقعیات را بپذیریم که مدیریت درست و نظارت در این زمینه وجود ندارد و دلالان سهم اصلی را می برند.

وی اضافه نمود: به عنوان یک تولیدکننده در عرصه کشاورزی که در جریان کار قرار دارم، محصولات کشاورزان به شکلی خریداری می شود که حتی هزینه های تولیدی آن ها را پوشش نمی دهد و قیمت ها بسیار پایین است.

رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه سه شب پیش پرتقال را کیلویی 33 هزار تومان خریداری کردم، گفت: انصاف نیست که پرتقال را بین 7 تا 9 هزار تومان خریداری کنیم که در تهران کیلویی 33 هزار تومان، یعنی بیش از سه برابر دست مصرف کننده بدهیم.

منبع: رادیو گفتگو

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 993

به "ملک زاده: سهم اصلی از محصولات کشاورزی به دلالان می رسد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملک زاده: سهم اصلی از محصولات کشاورزی به دلالان می رسد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید