هشدار جدی وزیر راه به فروشندگان امتیاز مسکن ملی

به گزارش مجله پزشکی، خبرنگاران : گرم شدن بازار فروش امتیاز مسکن ملی، واکنش اسلامی، وزیر راه و شهرسازی را در پی داشت که در این خصوص گفت اشخاصی که امتیاز خودشان را می فروشند فرم ج آنها قرمز شده و دیگر نمی توانند دوباره امتیاز داشته باشند.

هشدار جدی وزیر راه به فروشندگان امتیاز مسکن ملی

جهت دریافت خدمات پتینه کار با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش به نقل از ایسنا، خرید و فروش غیرقانونی امتیاز واحدهای اقدام ملی مسکن که از اواخر سال 1398 شروع شده در ماههای اخیر گسترش یافته است؛ تا جایی که ظاهرا امتیاز ملی در پردیس 270 میلیون تومان فروخته می گردد. با اینکه مسئولان بارها بر غیرقانونی بودن ملی تاکید نموده و گفته اند که ممکن است خریداران از این معامله متضرر شوند، معاون وزیر راه و شهرسازی در این خصوص گفت تا زمانی که معاملات غیررسمی به عنوان سند شناخته گردد خرید و فروش امتیاز مسکن ملی اجتناب ناپذیر است.

این صحبت محمود محمودزاده تلویحا بدین معناست که نمی گردد در مقابل معاملات مسکن ملی اقدام عاجلی انجام داد. هرچند او گفت اگر مصادیقی در این خصوص به دست ما برسد برخورد می کنیم.

البته مصادیق تا دلتان بخواهد وجود دارد؛ بخصوص در فضای مجازی شاهد انتشار آگهی خرید و فروش امتیاز مسکن ملی هستیم. آگهی هایی که اصولا سایتهای فروش ملک نباید اجازه درج آن را بدهند اما به وفور دیده می گردد. بعضی دلالان در پردیس هم خود را متخصص فروش امتیاز مسکن ملی معرفی می نمایند.

بر اساس گزارشهای میدانی در حال حاضر امتیاز یک واحد اقدام ملی با آورده 40 میلیون تومانی اولیه در شهر جدید پردیس حدود 270 میلیون تومان خریدی و فروش می گردد. خرید و فروش هایی که بنا به گفته انتشاردهندگان آگهی، به صورت دفترخانه ای و قانونی انجام می گردد. در شهرهای دیگر البته امتیاز مسکن ملی با قیمتهای بسیار پایینی به فروش می رسد. به طور مثال اواسط سال گذشته مسکن ملی در سیرجان فقط 20 میلیون تومان خرید و فروش می شد.

روز گذشته محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ به ایسنا گفت: مادامی که معاملات غیررسمی به عنوان سند شناخته می گردد خرید و فروش مسکن ملی اجتناب ناپذیر است اما به دنبال مکانیزمی هستیم تا از این پس تمامی جابجایی حوزه مسکن بر پایه اسناد رسمی باشد.

همچنین محمد اسلامی ـ وزیر راه و شهرسازی ـ در حاشیه جلسه 115 کمیسیون ایمنی راهها در پاسخ فروش امتیاز مسکن ملی گفت: اشخاصی که امتیاز خودشان را می فروشند فرم ج آنها قرمز شده و دیگر نمی توانند دوباره امتیاز داشته باشند. این کار آنها ممنوع و خلاف بوده و با این کار امتیازشان حذف می گردد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 27 اردیبهشت 1400 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1023

به "هشدار جدی وزیر راه به فروشندگان امتیاز مسکن ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار جدی وزیر راه به فروشندگان امتیاز مسکن ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید