چرا ضرغامی به فارابی رفت؟

به گزارش مجله پزشکی، وزیر میراث فرهنگی، #گردشگری و صنایع دستی با حضور در بنیاد سینمایی #فارابی به بازدید از بخش های مختلف این بنیاد از جمله ساختمان تاریخی قوام پرداخت.

چرا ضرغامی به فارابی رفت؟

به گزارش دنیای سفر به نقل از خبرگزاری ایسنا، مهندس سید عزت الله ضرغامی در بازدید از بنیاد سینمایی فارابی در جریان بازسازی و بهسازی بخش های مختلفی از بافت و بنای تاریخ خانه قوام السلطنه نهاده شد که به وسیله بنیاد سینمایی فارابی و تحت نظارت میراث فرهنگی انجام پذیرفته است.

ضرغامی در این بازدید ضمن تشکر از اهتمام بنیاد فارابی در نگهداری اصولی از فضای تاریخی این بنیاد، با یادآوری آثار ماندگار سینمای ایران که در بنیاد سینمایی فارابی ساخته شده است به نقش مؤثر این بنیاد در سینمای پس از انقلاب اشاره نمود.

مهندس ضرغامی با تأکید بر نقش سینما در توسعه توریسم و گردشگری از پیشنهاد مدیران فارابی برای ساخت سری آثار داستانی مرتبط با حوزه میراث فرهنگی و گردشگری استقبال کرد.

در این ملاقات دکتر سید مهدی جوادی مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با ارائه گزارشی از اقدامات این بنیاد در بازسازی و نگهداری بخش تاریخی خانه قوام السلطنه مانند درب ها، بخش شرقی و طاق های بیرونی از همکاری خوب اداره کل میراث فرهنگی استان تهران، سازمان زیباسازی شهر تهران و مدیریت موزه آبگینه به خاطر مشارکت در بازسازی و بهسازی عمارت تاریخی ساختمان بنیاد (خانه قوام السلطنه) تشکر کرد.

بعلاوه جوادی با ارائه گزارشی از فعالیت های بنیاد سینمایی فارابی، آثار سینمایی که تصویرگر و روایت گر شکوه تمدنی ایران زمین باشند را یکی از خلاهای سینمای امروز دانست و با تأکید بر ظرفیت های سینما برای یاری به صنعت توریسم کشور ابراز امیدواری کرد در این دوره با حمایت های مهندس ضرغامی که خود نیز از اهالی و مدیران سینمایی محسوب می شوند، شاهد فراوری آثار مشترکی در این حوزه بین بنیاد سینمایی فارابی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باشیم.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: biotec-ney.ir شناسه مطلب: 1445

به "چرا ضرغامی به فارابی رفت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ضرغامی به فارابی رفت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید