صنایع دستی

مبلغ و تضمین های وام کرونا ویژه گردشگری اعلام شد

به دنبال تصویب تسهیلات جدید حمایت از گردشگری از مبلغ 16 تا 900 میلیون تومان، معاون گردشگری مبلغ وام هر یک از گروه های شغلی گردشگری و تضمین ها و وثیقه های مورد احتیاج برای دریافت این وام را خاطرنشان کرد.

6 آذر 1399

شروع عملیات بازسازی آب انبار تاریخی پنجیره در شهر زواره

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردستان از شروع عملیات بازسازی آب انبار پنجیره در بافت تاریخی شهر زواره اطلاع داد.

23 آبان 1399

تحویل موقت بازار قدیم ماهی فروشان به صنعتگران صنایع دستی بندرعباس

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی هرمزگان، فریدون همتی روز گذشته 13 مهر با بیان این مطلب گفت: شهرداری بندرعباس موظف است در مدت سه ماه این بازار را برای صنعتگران آماده سازی کند و مسائل و نواقص موجود را رفع کند.

20 آبان 1399

نمایش اشیای مجموعه داران در کاخ موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی ، معرفی آثار در پورتال گردشگری ایران

دکتر علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، عصر امروز سه شنبه 18 شهریور 99 در نشست با رئیس و اعضای انجمن مجموعه داران ایران که در محل سالن فجر این وزارتخانه برگزار گردید، با بیان این مطلب، اضافه نمود: همیشه سعی نموده ام ارتباط نزدیک خود...

6 آبان 1399

خبرنگاران 303 هزار هکتار از منطقه اورامانات در انتظار ثبت جهانی شدن است

کرمانشاه- خبرنگاران- مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری کرمانشاه گفت: بخش اعظمی از منطقه زیبای اورامانات به مساحت 303 هززار هکتار در انتظار ثبت جهانی قرار گرفته است و کارهای آن در حال اجرا است.

29 مهر 1399

تدوین طرح سایت موزه وستمین کیاسر

محوطه تاریخی وستمین کیاسر در سال 1394 و به هنگام عملیات حفاری خط انتقال گاز دامغان-کیاسر کشف شد، این منطقه با ارائه طرحی از سوی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مازندران به اداره کل موزه های وزارت میراث فرهنگی برای تبدیل شدن به سایت موزه معرفی...

12 مهر 1399

صدور گواهی استاندارد کیفیت خدمات برای 7 هتل در اصفهان

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه گذاری اصفهان از صدور گواهی استاندارد کیفیت برای هفت هتل در استان اطلاع داد.

3 مهر 1399

تدوین برنامه عملیاتی توسعه گردشگری سلامت در خراسان شمالی

خبرنگاران/خراسان شمالی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی با اشاره به برقراری پروازهای جهت بجنورد به عشق آباد کشور ترکمنستان و بالعکس در آینده ای نزدیک، گفت: با هدف بهره گیری از این ظرفیت، به دنبال توسعه گردشگری سلامت در استان بر...

11 شهریور 1399

مهندسی معکوس برای ساخت هتل های کپسولی در داخل کشور

مدیرعامل کانون دنیا گردی و اتومبیل رانی گفت: هتل های کپسولی در کنار پایانه های مسافری و گردشگری،و همچنین با توجه به سازگاری با محیط زیست می توانند در اکوکمپ ها مورد استفاده قرار گیرند.

23 مرداد 1399

دبیرخانه شهر ملی گلیم نقش برجسته ایلام تجهیز می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از تجهیز و تعمیر دبیرخانه شهر ملی گلیم نقش برجسته استان خبر داد.

7 تیر 1399

حمام سنگی منحصربه فرد باشقورتران همدان مرمت می گردد

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کبودرآهنگ گفت که برای حفاظت و مرمت حمام سنگی منحصربه فرد همدان در روستای باشقورتاران، 2میلیارد و 80میلیون ریال هزینه شده است.

29 اردیبهشت 1399

شروع مرمت برج و باروی جنوبی گنبد سلطانیه

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان زنجان از شروع مرمت ضلع جنوبی محوطه تاریخی گنبد سلطانیه اطلاع داد.

27 اردیبهشت 1399

اتمام 27 پروژه مرمتی آذربایجان شرقی تا سرانجام امسال

خبرنگاران/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از اتمام 27 پروژه مرمتی استان تا سرانجام امسال، اطلاع داد.

26 اردیبهشت 1399

موزه ها نوروز سال جاری تعطیلند

بخشنامه فعالیت و افزایش ساعت کاری موزه ها در نوروز 1399 به منظور پیشگیری و کنترل ویروس کرونا لغو شد.

9 اردیبهشت 1399

نوای سرنای نوروزی را به تلویزیون برگردانید

شاهین سپنتا پژوهشگر موسیقی و جشن های ایرانی در تبادل نظر با خبرنگاران، شرح داد: با توجه به تاثیری که نوای شادی بخش زنده یاد علی اکبر مهدی پور در لحظه تحویل سال نو مدتی است از شبکه های مختلف سیما پخش نمی گردد تصمیم گرفتیم این نامه را امروز (یکشنبه 22 آذرماه)...

26 فروردین 1399

استاندار گلستان: مزیت های استان در نمایشگاه تهران معرفی می گردد

استاندار گلستان با حضور در بخش نمایشگاهی استان در سیزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و سی و سومین نمایشگاه ملی صنایع دستی تهران با سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان ملاقات و گفت و گو کرد.

9 فروردین 1399

نقش و نگارهای کلیسای سنت استپانوس مرمت شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از مرمت تزئینات و نقش و نگارهای کلیسای سنت استپانوس جلفا خبر داد.

25 اسفند 1398

نوری از جنس حمایت در سرزمین فانوس ها

خبرنگاران/خراسان جنوبی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از روستای تاریخی اصفهک که به روستای فانوس ها نیز معروف است، بازدید کرد و در این بازدید برای تامین اعتبارات لازم برای ایجاد زیرساخت های گردشگری قول مساعد داد.

1 اسفند 1398